Polski

Oceany są jednym z najbardziej charakterystycznych biomów na Ziemi.

Pokrywają ponad dwie trzecie powierzchni naszej planety i zapewniają przetrwanie ponad 90% całego ziemskiego życia, jednak wciąż niewiele o nich wiemy.

Znane wyprawy Catlin Arctic Survey i XL Catlin Seaview Survey od 2009 roku prowadzą pomiary i tworzą mapy oceanów. A teraz możemy podzielić się naszymi odkryciami z dziećmi, nauczycielami i rodzicami i pokazać im, jak ważną rolę odgrywają oceany w naszym codziennym życiu.

Niniejsza broszura skupia się na rafach koralowych. Uzupełniają ją materiały online, takie jak wirtualne spacery 360°, nagrania i zdjęcia oraz połączenia na żywo z naszymi oceanografami na całym świecie.

Mamy nadzieję, że przygotowane ćwiczenia będą źródłem inspiracji i z przyjemnością posłuchamy o Waszej odkrywczej podróży.

Chip Cunliffe
Dyrektor ds. Bioróżnorodności
AXA XL

Zamarznięte Oceany

Zabawy edukacyjne dla dzieci

Dzięki ćwiczeniom zamieszczonym w niniejszej broszurze dzieci dowiedzą się, jak wygląda trening polarnika, czego potrzeba do utrzymania ciepła w temperaturze poniżej zera stopni, jakie zwierzęta można spotkać w Arktyce i co należy jeść, aby mieć wystarczającą ilość energii podczas polarnej ekspedycji.

POBIERAĆ

POLISH FOAB 2020 COVER

Koralowe Oceany

Zabawy edukacyjne dla dzieci

Dowiedz się, jak zespół XL Catlin Seaview Survey komunikuje się pod wodą i jak niezwykła jest budowa polipów korali, czyli małych zwierząt, które tworzą rafy w oceanach na całym świecie. Zdobądź wiedzę na temat zależności między organizmami zamieszkującymi rafy oraz niektórych zagrożeń dla tego ekosystemu.

POBIERAĆ

POLISH COAB 2020 COVER