Polski

Oceany są jednym z najbardziej charakterystycznych biomów na Ziemi.

Pokrywają ponad dwie trzecie powierzchni naszej planety i zapewniają przetrwanie ponad 90% całego ziemskiego życia, jednak wciąż niewiele o nich wiemy.

Znane wyprawy Catlin Arctic Survey i XL Catlin Seaview Survey od 2009 roku prowadzą pomiary i tworzą mapy oceanów. A teraz możemy podzielić się naszymi odkryciami z dziećmi, nauczycielami i rodzicami i pokazać im, jak ważną rolę odgrywają oceany w naszym codziennym życiu.

Niniejsza broszura skupia się na rafach koralowych. Uzupełniają ją materiały online, takie jak wirtualne spacery 360°, nagrania i zdjęcia oraz połączenia na żywo z naszymi oceanografami na całym świecie.

Mamy nadzieję, że przygotowane ćwiczenia będą źródłem inspiracji i z przyjemnością posłuchamy o Waszej odkrywczej podróży.

Chip Cunliffe
Dyrektor ds. Bioróżnorodności
AXA XL

Zabawy edukacyjne dla dzieci

Zamarznięte Oceany

Zabawy edukacyjne dla dzieci

Dzięki ćwiczeniom zamieszczonym w niniejszej broszurze dzieci dowiedzą się, jak wygląda trening polarnika, czego potrzeba do utrzymania ciepła w temperaturze poniżej zera stopni, jakie zwierzęta można spotkać w Arktyce i co należy jeść, aby mieć wystarczającą ilość energii podczas polarnej ekspedycji.

POBIERAĆ

Koralowe Oceany

Zabawy edukacyjne dla dzieci

Dowiedz się, jak zespół XL Catlin Seaview Survey komunikuje się pod wodą i jak niezwykła jest budowa polipów korali, czyli małych zwierząt, które tworzą rafy w oceanach na całym świecie. Zdobądź wiedzę na temat zależności między organizmami zamieszkującymi rafy oraz niektórych zagrożeń dla tego ekosystemu.

POBIERAĆ

STEAM Activities age bookmark-fill icon bookmark boy-girl broadcast icon calendar chevron-down icon close icon compass cross icon download external icon facebook gallery icon instagram icon Instagram icon linkedin links icon live-lessons icon location mail icon map next play previous professional-development right-arrow icon search share single image social-media speaker spinner icon students subject-update teacher-resources tick icon time twitter user video-lesson video youtube